CFV206 76.790KAZF
5S-CFV206 76.790KAZF
CFV206 76.790KAZF
CRYSTAL 76.7900KHZ 12.5PF T/H
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | CFV-206 |
| Type: | kHz Crystal (Tuning Fork) |
| Frequency: | 76.79kHz |
| Frequency Stability: | - |
| Frequency Tolerance: | ??????30ppm |
| Load Capacitance: | 12.5pF |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 50 kOhm |
| Operating Mode: | Fundamental |
| Operating Temperature: | -20??????C ~ 70??????C |
| Ratings: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Cylindrical Can |
| Size / Dimension: | Radial |
| Height - Seated (Max): | 0.075 Dia (1.90mm) |
| Other: | 0.244 (6.20mm),,, |